۹ تا از پرطرافدارترین طرحهای تابلو فرش دستباف

کاشان با تولید بهترین و مرغوب ترین فرش ماشینی در دنیا، در میان مردم و خریداران از محبوبیت خاصی برخوردار است و بیشتر افراد در زمان خرید فرش ماشینی، مایل به خرید فرش کاشان می باشند. با مراجعه به وبسایت فروشگاه فرش کوروش می توانید انواع فرش کاشان را در هر ساعت از شبانه روز و از هر نقطه ای از کشور مشاهده و بررسی کنید. فروشگاه فرش کاشان جدید ترین طرح های فرش ماشینی در مدل و سبک های مختلف مدرن و کلاسیک را تولید و عرضه می نماید. در دنیای امروز که هرروز یک طرح جدید برای فرش ها طراحی میشود، انتخاب زیباترین طرح که باعث جذابیت خانه ما شود و مارا زود خسته نکند، از مهم ترین دغدغه های ماست. فرش ماشینی در قرن حاضر به جزء جدا نشدنی دکوراسیون منزل بسیاری از ما ایرانیان تبدیل شده است. فرش ویس کرمان متعلق به قرن ۱۶ با ارزشی معادل ده میلیون دلار در سال ۲۰۱۰ با قیمتی ۲۰ برابر قیمت پیشنهادی فروخته شد. این نوع فرش در برابر رطوبت و کپک، بسیار مقاوم است و مناسب خانههایی است که در مناطق مرطوب زندگی میکنند. در این زمینه تلاش برای ارتقا سواد فرهنگی مخاطب بسیار تعیین کننده است.

در هر صورت مهم این است که شما قبل از اقدام برای خرید فرش دستباف، با ابعاد این نوع فرش آشنا شوید و فرش مناسب را براساس نیاز خود انتخاب کنید. با خواندن ادامه مطالب با شانه و تراکم و ویژگی های آن آشنا می شوید . حتماً برای شما هم پیش آمده هنگامی که برای خرید فرشماشینی در فروشگاهها مشغول بازدید از فرشها هستید، متوجه تفاوت در قیمت هرکدام از فرشها شوید. برای مثال فرشهای آکریلیک یا آکریلیک هیت ست شده به نسبت سایر فرشها لطافت بیشتری دارند و در مقابل گرما نیز مقاومت بیشتری نشان میدهند؛ بنابراین قیمت آنها بالاتر است. نخ اکریلیک هیت ست شده جزو بهترین الیاف مورد استفاده در بافت فرش هستند. در حال حاضر بهترین فرش های ماشینی از جنس نخ صددرصد اکریلک هستند زیرا اساسی ترین فاکتوری که باعث بالا رفتن کیفیت یک فرش می گردد جنس نخ خاب آن است .استفاده از نخ های هیت ست و چند بار هیت ست کیفیت فرش را بالا می برند زیرا هیت ست کردن نخ باعث می شود که مقاومت و ماندگاری فرش در برابر بسیاری از مسائلی همچون : نور خورشید ، شست و شو با مواد قوی شوینده ، حرارت و پاخوردن زیاد مقاوم باشد .

4- هیچ گاه برای ست کردن فرش با مبل یا ست کردن فرش با اثاثیه منزل از یک رنگ استفاده نکنید و همیشه از رنگ های تضاد مانند سفید و مشکی یا کرم و قهوه ای استفاده کنید تا اثاثیه منزل زیباتر و جذاب تر نمایان شوند . قیمت فرش های آکریلیک هیت ست شده تقریبا با ابریشم مصنوعی برابر است و فرش های مخلوط پلی پرولین و BCF ارزانتر است. یا فرشهایی از جنس پلیاستر به خاطر مقاومت بالا در برابر رطوبت، طرفدار بیشتری در شهرهای شرجی و مرطوب دارند بنابراین قیمت آنها در این مناطق گاهی بیشتر است. کودکان خصوصا نوزادان بشدت در برابر مواد مصنوعی و شیمیایی آسیب پذیر هستند پس استفاده از فرش ماشینی برای کودکان نیز مضر است. ویژگی شناخته شده و مطرح فرش های فانتزی ، طرحها و نقشهای متفاوت ، جذاب ، گیرا ، مدرن و امروزی آنها است که مورد پسند و مطابق سلیقه جوانان و نوجوانان بوده و کف پوش مناسبی برای اتاق کودکان است . در صنعت فرش به فرشهایی استوک میگویند که مثلاً خط تولید آنها متوقفشده و یا مدل فرشها دیگر مطابق با مد روز نیست. هرچقدر رنگبندی فرش ماشینی متنوعتر و همگام با مد روز باشد ارزش آن فرش بالاتر و قیمت آنهم بیشتر است.

اما در طرح افشان نیز تنوع و تغییر زیادی داده شده است و طرح های فرعی بسیاری از آن منشعب گشته است. در مواقعی که بازار آرام و ساکت است و فرصت شما و فروشنده کافی است، اقدام به خرید تابلو فرش نمایید، چرا که شلوغی بازار و وجود تنوع ممکن است در خرید شما تأثیرگذار باشد. از انتخاب وسایل در سبکهای مختلف نیز باید پرهیز کنید چرا که آرامش محیط را بر هم میزند. قبلا هم در مذاکره و گفتگوی تاریخی ترامپ ریاست جمهور ایالات متحده آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، فرش دستباف ایرانی دیده می شد که متعلق به شهر هریس بود. به همین دلیل در هنگام استفاده از این فرشها با حساسیتهای پوستی مواجه نخواهید شد.

در تازه ترین اتفاق، «آقای فرش» چهارمین شعبه خود را روز جمعه چهاردهم دی ماه در فلکه اول گوهردشت کرج، طبقه سوم مجتمع نیکامال افتتاح کرد تا به صور متمرکز اقدام به عرضه انواع مختلف فرش ماشینی و دستبافت در کرج و استان البرز کند. مطلب پیشنهادی : فرش اتاق خواب، اول اندازه بعد چیدمان! مقاله پیشنهادی برای مطالعه: مدت زمان بافت تابلو فرش چقدر است؟ فرش های مرغوب با قیمت ارزان در سبک و مدل های متنوع در این مجموعه موجود می باشد که هر فردی با هر سلیقه می تواند فرش موردنظر خود را به راحتی خریداری و در سریع ترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید. یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار بر روی قیمت فرش ماشینی، نوع دستگاهی است که فرش را با آن میبافند. به دلیل سرعت تولید و همچنین ارزان بودن مواد اولیه نسبت به قالی دستبافت قیمت ارزانتری دارد و از مزایای آن ساده تر بودن اجرای آن، بهتر بودن نقش و باکیفیت تر انواع تصاویر هنری و شخصی روی آن است. یا اینکه چه عوامل و ویژگیهایی بر قیمت فرش ماشینی مؤثر است؟ ما در این مقاله به دنبال این هستیم تا عوامل و ملاکهای مؤثر بر قیمت فرش ماشینی را به شما توضیح دهیم.

این فروشگاه که در سال ۹۲ و در جاده مخصوص افتتاح گردید، متنوعترین مکان برای دیدن و پسندیدن فرش در کشور به شمار می آید. فرشهای نخستین دارای طرحهای ساده و ابتدایی و شکسته و عمدتا ذهنی باف بودهاست که جنبه استفاده روزمره داشتهاند و محققان در مورد مهد فرش بافی در ابتدا به مصر به عنوان مهد این هنر فکر میکردهاند امّا با پیدایش اولین فرش به نام پازیریک که در کوههای سیبری در سال ۱۹۴۹ توسط پروفسور رودنکو کشف گردید نظریات دیگر را باطل نمود و با توجه به این نمونه عملی، مهد قالیبافی از سواحل رود نیل و دجله و فرات، به آسیای مرکزی تغییر مکان داد و ثابت کرد که مهد هنر فرش بافی در ایران بودهاست. کثیفی و گرد و خاک را به طور واضح نمایان می کنند و مناسب چنین مکان هایی نیستند و همچنین فرش های زمینه کرم نیز جای پا را مشخص می کند . عوامل مختلفی هستند که در تعیین قیمت فرش موثرند و ما در مقاله های قبلی به صورت مفصل تر توضیح دادیم. اما ما در اینجا ابتدا انواع نقشه یا انواع طرح فرش ایرانی را با توجه به عناصر و طرح و نقشه های به کار رفته در طراحی فرش به هفت دسته یا گروه اصلی تقسیم می کنیم.

از آنجایی که تابلو فرش ها بافته می شوند تا خانه را زیباتر کنند و دگرگونی در دکوراسیون ایجاد نمایند ، زیبایی و داشتن طرح و نقشه خیره کننده حرف اول را در این بافته ها می زند . در دسته اول طبیعتاً هرچقدر سایز بالاتر رود قیمت بیشتر میشود. معمولا بیشتر افراد آشناییتی با فرش و مشخصات آن ندارند و ممکن است با این پرسش رو برو شوند که شانه و تراکم در فرش چیست ؟ طرح فرش: همان طور که در قسمت بالا توضیح داده شد، نقشه این فرشها معمولا از دو طرح خارج نیست. معمولا برای خشککردن فرش، آن را زیر نور آفتاب پهن میکنند. فرشهای پلیپروپلین : ۳۰ درصد از بازار فرش، به فرشهایی اختصاص دارد که با نخ از جنس پلیپروپلین که با نام الفین (Olefin) هم معروف است، تولید شدهاند. نحوه خریدن بهترین مدل فرش، به عنوان یکی از اصلی ترین مناصر دکوراسیونی در هر خانه ای از اهمیت ویژه و بالایی برخوردار است.

برای مثال فرش ۷۰۰ شانه در مقایسه بافرش ۱۲۰۰ شانه قیمت و سایت 1200carpet ارزش کمتری دارد. به طور مثال فرش های ۷۰۰ شانه دارای تراکم ۲۵۵۰ می باشند، فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه کاشان در حدود ۳۰۰۰ تراکم است و فرشی که ۱۲۰۰ شانه دارد تراکم آن ۳۶۰۰ است. فروشگاه فرش کوروش، یکی از مراکز تولید و عرضه فرش های ماشینی باکیفیت کاشان است. مثلاً تراکم و شانه فرش متأثر از نوع دستگاه است. این محصول که با مدرن ترین و پیشرفته ترین دستگاه ها بافته می شود، تراکم و شانه بالاتری نسبت به فرش 700 شانه، 1000 شانه و فرش 1200 شانه دارد. فرش ماشینی 1000 شانه فرشی میباشد که در یک متر عرض ان 1000 عدد گره بافته شدهاست .که برای چنین امکانی بدون شک می بایست نخ ها دقیق تر و در قبال مستحکم تر باشد .تا این تعداد گره در یک متر قرار گیرد .ضخامت فرش ماشینی 1000 شانه از 700 شانه کمتر میباشد .و دقیق تر از این فرش میباشد .با بالا تر رفتن شانه و تراکم فرش قیمت فرش ماشینی بالا می رود .

3- بیشتر افراد در خرید فرش ماشینی ، فرشی را برای منزل انتخاب می کنند که دور تا دور خانه را بپوشاند ، اما این کار اشتباه است . و این کار نیاز به دستگاه های جدید و مدرنی دارد. در بافت فرش ماشینی از انواع طرح های سنتی و جدید استفاده می شود و هر کدام از این طرح ها طرفداران خاص خود را دارد. این نکته بسیار مهم است که قبل از خرید فرش از این فروشگاه ها ببینید که محصولات خود را به صورت رایگان به همراه ضمانت نامه ارسال میکنند تا در هنگام تحویل هیچ گونه مشکلی برای شما پیش نیاید. در ظاهر آکریلیک شباهت بسیاری به پشم دارد و دوام و کیفیت بالای این جنس در عمر و ماندگاری فرش بسیار موثر میباشد. و در بین انواع فرش پشمی هم فرش هایی که با پشم مرغوب تولید شده اند ارزشمند تر می باشند. برای ایجاد زیبایی و درخشندگی فرش ها از الیاف مصنوعی جایگزین پلی استر استفاده میشود که درخشندگی خاصی دارد قابلیت رنگ پذیری بهتری دارد تنوع رنگ و زیبایی فرش های بافت شده با الیاف پلی استر بیشتر است .از مزایای دیگر فرش پلی استر حالت پیوسته یا بی سی اف بودن آن هاست که سبب میشود این نوع فرش مانند پشم و اکریلیک پرز دهی نداشته باشد .

نقش تولیدات این بخش در تنوعبخشی به فعالیتهای معیشتی خانوارهای روستایی شهرستان فسا نیز جالب توجه است؛ زیرا براثر سطح پایین فناوری کشاورزی و وقوع مخاطرات طبیعی بسیار (همچون خشکسالی، سرمازدگی و بحران کمبود منابع آب)، اقتصاد روستاییان این شهرستان با چالشهای جدی مواجه شده است؛ به گونهای که مشکلاتی از قبیل بیکاری و نبود شغل مناسب و درآمد کم گریبانگیر ساکنان روستاهای این شهرستان است و این شرایط زمینة مهاجرت گستردة روستاییان را به شهرها تشدید کرده است؛ از این رو برای دستیابی به توسعة پایدار روستایی و جلوگیری از ظهور بیتعادلیها، لازم است اقداماتی بهمنظور افزایش درآمد و تنوعبخشی به اقتصاد روستایی براساس امکانات و استعدادهای موجود در محدودة پژوهش مدنظر قرار گیرد. داستان بازرگانی فرش امین از مهر ماه سال 1397 با این هدف آغاز شد که در تولید و تهیه فرش های با کیفیت و ارزان جهت حمایت از حق مشتری و استفاده همه ملت شریف ایران از بهترین و با کیفیت ترین فرش ماشینی در منازل خود با قیمتی بی رقیب کار خود را آغاز کرد و در همین راستا هر روز بهتر از روز قبل در این مسیر پایدار است. ۲- بررسی گره های فرش جز نکته ی بعدی و قابل توجه میباشد به طوریکه پشت کار به راحتی میزان درشت و ریز بودن گره ها را نشان میدهد از طرفی هر چقدر گره ها ریزتر باشند در نتیجه تابلو زیباتر خواهد بود.

شاید فرش های ماشینی عمری نسبتا کوتاه داشته باشند نسبت به فرش های دستبافت ولی استفاده کردن از یک فرش به مدت ۱۰ الی ۱۵ سال باعث یکنواختی زندگی شما خواهد شد. فرش های ماشینی 1200 شانه و 1500 شانه ریز بافت تر و یزباتر از مابقی فرش ها میباشند. طرح کف ساده در بین گلیم فرش ها زیاد به چشم می خورد. درباره فرش و گلیم و گلیمفرش و جاجیم نکاتی را یادآوری کردیم. شما می توانید این کالای تزئینی را در انواع مختلف مشاهده کنید. و اگر خانواده ای کم جمعیت هستید می توانید از فرش هایی استفاده کنید که رنگی روشن با طرح و نقش کمتری داشته باشند. ظرافت بافت این تابلو فرشها به حدی است که حتی سایه روشن رنگ گلبرگها، ساقهها و قطرات شبنم روی برگها هم به تصویر کشیده شده است. ممکن است فرشها در اثر مواد شوینده و شیمیایی دچار تغییر رنگ شوند و حتماً قبل از شستشو باید تست رنگ دهی روی آنها انجام شود.

به همین دلیل برای انتخاب فرش ماشینی ،باید بین زیبایی فراوان با عمر اندک و زیبایی اندک با عمر طولانی انتخابی درست کنید .بعضی از فرش های ماشینی زیبایی معمولی دارند ،اما عمر و ماندگاری آنها طولانیست .به همین دلیل بیشتر مردم اینگونه فرش ماشینی را انتخاب میکنند .فرش ماشینی علاوه بر زیبایی باید کیفیت بالایی داشته باشد .ما در اینجا برای آگاهی بهتر شما از فرش ماشینی و افزایش شناخت شما نسبت به جنس فرش ماشینی به چند مورد از آنها اشاره میکنیم و معایب و محاسن را مورد بررسی قرار میدهیم .به طور کلی میتوان گفت این مقاله با بالا بردن دانش شما کمک به انتخاب بهتر دارد با ما همراه باشید و مزایای فرش ماشینی و همینطور معایب آن را بررسی کنید. کارخانجات فرش ماشینی در بیشتر شهرهای کشور فعال هستند اما با توجه به امکانات برخی از شهرها، کثرت بیشتری در این زمینه دارند. فرشهای ۱۰۰٪ آکریلیک : دارای کیفیت و قیمت بالاتری هستند که در کشور ما این نوع فرش طرفداران بسار بیشتری دارد ولی فرشهای ابریشم مصنوعی و یا همان پلی استر در حال حاضر به دلیل عدم پرزدهی و شستشوی بسیار آسان و ثبات و درخشندگی بالا در بازارهای جهانی به عنوان بهترین کفپوش مورد توجه قرار گرفته اند.