کلید شستی آسانسور

شستی بالا برای احضار آسانسور (پنل)

دکمه های احضار وظیفه فرمان دادن آسانسور به بالا و پایین رفتن کابین را دارند که در داخل کابین و داخل طبقات کنار درب آسانسور نصب می شود. علاوه بر زیبایی قاب، شستی را می‌توان در رنگ‌های متنوع و نمایش‌های مختلف بنا به هر سلیقه‌ای ارائه کرد و به عنوان مثال بدنه شستی را مaی‌توان از استیل، برنز و آلومینیوم (با رنگ‌های رنگی) ساخت. آنادیز، پوشش پودری). رنگ استاتیک و خاکستری) و نشانگرهای جهت می توانند از نوع ثابت (LCD)، (LED) یا هفت سگمنت باشند.
شاید بسیاری از ما متوجه نقاط برجسته زیر کتیبه های کلید آسانسور نشده باشیم یا شاید معنای آن را دیده و درک کرده باشیم. ما نمی دانیم
این نقاط برای نابینایان یا کسانی که بینایی خود را به دلیل تولد یا تصادف از دست داده اند طراحی شده است. این نقاط همان خط بریل است.
خطی که روشن دلان با لمس آن می تواند نشانه ها را بفهمد و مثلا طبقه مورد نظر را برای رفتن انتخاب کند.

قیمت شستی آسانسور

قیمت شستی آسانسور یک تابلو فرمان است که در داخل کابین تعبیه شده و در کنار درب هر طبقه یک دستگاه تعبیه شده است. وظیفه دکمه فشاری آسانسور گرفتن فرمان از مسافر آسانسور است. فرمان) یا سفر کابل آسانسور به تابلو فرمان اطلاق می شود.

پنل شستی آسانسور

پنل شستی آسانسور وظیفه فرمان دادن به آسانسور را برای حرکت کابین با توجه به انتخاب موقعیت طبقه مورد نظر بر عهده دارد که در داخل کابین و همچنین در طبقات (کنار طبقات) استفاده می شود.

برای هر آسانسور برای هر طبقه و ایستگاه (به جز آسانسورهای خاص) باید یک شستی وجود داشته باشد. پنل شستی کف باید یک دکمه فشاری برای هشدار، یک تایمر و دو فلاش برای تشخیص حرکت کابین به بالا و پایین داشته باشد. به مجموعه کلید آسانسور های کنترل کننده حرکت کابین، بررسی وضعیت کلی آسانسور (نشانگرهای جهت و شمارش)، آلارم و توقف اضطراری و … بر روی پنل مخصوص داخل کابین آسانسور به نام شستی داخلی قرار دارند. کابین. پنل های شستی داخل آسانسور به صورت تمام طول و نیم طول تولید می شوند.

استفاده از پنل شستی آسانسور

1- شستی احضار در داخل کابین ها در کنار درب طبقات آسانسور قرار می گیرد و وظیفه آن حرکت کابین با توجه به موقعیت طبقه مورد نظر می باشد.
2- شستی طبقات دارای کلید آسانسور احضار و صفحه ای است که جهت کابین و موقعیت کابین را نشان می دهد.
یکی از راه های ساده برای بهبود عملکرد سیستم حمل و نقل افراد در ساختمان های بلند، استفاده از چند آسانسور با هم و استفاده از شستی های احضار جهت دار است.
در این روش با استفاده از همین سیستم مدیریت آسانسور، پردازنده اصلی آسانسورها نزدیکترین کابین را به طبقه مورد نظر می فرستد که احضار بر اساس آن طبقه انجام می شود و در جهت حرکت مورد نظر احضار کننده می باشد.

 

 

انواع پنل شستی آسانسور از نظر عملکرد:

1- بند انگشتی با دکمه های لمسی شیشه ای یا استیل: چوب های
لمسی استیل از نوع شیشه ای جدیدتر هستند و مقاومت بیشتری در برابر ضربه دارند.

2- شستی دکمه دار فولادی و یا ترکیب آن با پلاستیک:
این نوع دکمه های فشاری دارای دکمه فشاری هستند و بیشتر در آسانسورها استفاده می شوند.

3- احضار کابین آسانسور با شماره کارت یا کد و اثر انگشت:
نوع جدیدی از احضار کابین استفاده از کارت RFID، رمز عبور یا اثر انگشت است. تمام این روش ها برای محدود کردن دسترسی افراد به آسانسور که می تواند در طبقات و یا روی پنل داخل کابین نصب شود، استفاده می شود. این سیستم می تواند یک، چند یا همه کلاس ها را برای افراد مختلف مجاز یا محدود کند.

شما میتوانید برای دریافت مشاوره با کارشناسان متالیفت تماس حاصل فرمائید.