مراحل تولید فرش دستبافت از صفر تا صد

بطور کلی جنس نخ با دوام وماندگاری فرش رابطه مستقیم دارد و در انواع پنبه پنبه پلی استر.جوت وکنف مورد استفاده قرار میگیرد هرچه استفاده از جوت وکنف کمترباشد کیفیت فرش بالاترخواهد بود وتغییر شکل فرش در طولانی مدت با تاخیر همراه است. در این میان علی فرهی دانش آموخته مدیریت صنعتی از دانشگاه علم و صنعت از دوران دانشجویی دلبسته کار و صنعت بود و از همان دوران در کنار پدر تجربیات ارزشمندی به دست آورد و برای اولین بار فرش پلی استر ضد لک و ضد حساسیت را وارد ایران کرده است. همینکه آقای فرش به مخاطبان ایرانی نام خود را معرفی کرده است، برای فاز اول طراحی پیام کافی است. مدلهایی چون ۵ بعد شخصیت جنیفر آکر و “مدل کهن الگو” مارک – پیرسون که بر اساس نظریه یونگ ارائه شده است، در کشور ما بیشتر شناخته شده‫اند. هنگام خرید فرش، دستمان بازتر است و تنوع بین طرح و رنگ، بیشتر. زیرا اختلاف اندکی بین طول و عرض آنها وجود دارد و کلاً از نظر ابعاد کوچک هستند. فرشهای دستباف تبریز دارای بالاترین اصالت نقشه و بافت را در بین دیگر فرشها هستند.

گره نامتقارن یا باز به این صورت می باشد که الیاف یک نیم چرخ به دور یک تار و یک نیم چرخ به دور تار دیگر می زند . جالب است بدانید که هر دستگاهی نمیتواند یک فرش با تراکم بالا یا با شکلهای خاص مثل فرش گرد یا بیضی ببافد. امضاء مخفی شده در داخل طرح فرش را ببینید، مثل اسم شهر یا روستایی که فرش در آنجا بافته شده و یا اسم فامیلی بافنده فرش را می توان به عنوان مارک فرش مد نظر گرفت. فرش ماشینی یکی از محصولات تولید داخل است که از کارخانه های معتبر فرش برای مشتریان به عرضه می رسد. نکته بعدی این است که مشتری خود را در داخل فروشگاه راحت احساس کند و این حس نباید با اجبار در خرید آشفته شود. در پاسخ به این سوال ایمانی گفت گروهی از نقوش فرش ایرانی بهخصوص فرشهای روستایی، به دلیل انتزاعیبودن، بسیار با دکوراسیون مدرن مطابقت دارند. اگر تولید کنندگان فرش دستباف در تولیدتان از تکنولوژی دور بمانند و از تکنولوژی گریزان باشند و از آن استفاده نکنند رقبای آنها جایشان را خواهند گرفت.

اشاره کرد. مجموعه ی آقای فرش دارای قسمت های مختلفی است که شامل: سالن فرش دستباف، گالری تابلو فرش دستباف، سالن مجلل فرشهای ماشینی، سالن فرشهای مدرن و فانتزی، سالن کفپوش، استودیو فرش، خانه کودک، کافی شاپ، فود کورت و واحد پشتیبانی میشود. فرشهای 1200 شانه در سال اخیر به جایگاه پرفروش ترین فرش ماشینی نزدیک شدهاند. در چند سال گذشته در روند انجام پروژه‫های برندسازی، بنابرنیاز برای برخی از برندهایی ایرانی شخصیت نیز طراحی‫کردیم. حدود سال های 1350 در شهر کاشان اولین آن تولید شد، که می توان گفت اولین مورد تولید شده به روش ماشینی در خاورمیانه بود . استفادهکنندگان این طرح همانند سایر خریداران از امکانات ویژه آقای فرش یعنی ضمانت طلایی، دو سال ضمانت کتبی، حمل رایگان و … این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. به نظر من وقتی برای خریدار خارجی قیمت مهم است باید بتوانیم با استفاده از تکنولوژی، تولید فرش را به سمتی ببریم که با کاهش هزینهها از طریق ماشین بتوانیم محصولات مناسب با کیفیت خوب و رقابتی، تولید کنیم و دست تولیدکنندگان هندی و چینی و افغانی را که با مدد کارگر ارزان ، فرش با قیمت پایین تولید می کنند ، کوتاه کنیم.

حضور دارند و مشتریان با مراجعه به آقای فرش میتوانند از تمامی این برندها دیدن کنند و حتی محصولات برندهای مختلف را با یکدیگر مقایسه کنند. ممکن است مشتریان تمایل به دیدن دو فرش از دو برند مختلف داشته باشند و نمایندگیهای این دو فرش، در دو خیابان دور‫ از‫هم باشند؛ اما در آقای فرش مخاطبان میتوانند فرشهای این دو برند را کنار یکدیگر مقایسه کنند. اما سبک و سیاق زندگی مشتریان است که تعیین میکند کدام یک از آنها را برای منزلشان خریداری کنند. از این بین، هر کدام از این دسته الیافها به زیرمجموعههای کوچکتری تقسیم میشوند. نمی توان گفت که کدام فرش کدام استان بهتر است بستگی به انتخاب افراد دارد. نکته دیگری که انتخاب فرش کاشان را در الویت قرار میدهد قیمت مناسب این فرشها نسبت به کیفیت عالی آنهاست به طوری که فرشهایی با ظرافت و زیبایی زیاد توانستهاند با فرشهای دستباف رقابت کنند و این امکان را برای خانوادهها فراهم سازند تا با هزینهای کمتر فرشی به زیبایی فرش دستباف به خانه بیاورند. روش کار در این مدل از گره به صورتی می باشد که در آن هر دو سر پرز از لای تار رد می شود و گره می خورد.این روش زمان بسیاری می خواهد و مخصوص فرش های ریزبافت و نقش های ظریف با رنگ های متنوع و خط های نازک می باشد.

اما در حوزه خرده‫فروشی این اصطلاح بدین معنی است که برند چتری مسئولیت ارائه خدمات فروش و بازاریابی برای برندهای طبقه محصول مورد نظر که در زیر چتر فروش او هستند را بر عهده دارد. یک برند خرده فروشی که قرار است مانند چتری بزرگ، مجموعه‫ای از برندهای مختلف حوزه فرش را در زیر خود داشته باشد. از آن جایی که برنامه‫های برندسازی این فروشگاه را در اختیار نداریم، برای تحلیل فعالیتهای آقای فرش نیاز است که ویژگیها و مراحل برندینگ برندهای خرده فروشی بازگو شود تا ببینیم مراحل اصلی یک برنامه را چگونه باید پیش رفت. در حوزه خرده فروشی به این نوع برندها، برند چتری نیز گفته میشود. البته این روشی که برای نقشه کشی قالی، توضیح دادیم کم کم دارد منسوخ میشود و جای خود را به طراحی و چاپهای نرمافزاری داده است ولی روند کار تقریباً مانند گذشته است.

به غیر از ارزش بصری و زیبایی که فرش دستبافت به دکوراسیون خانه شما می آورد ، باید این نکته را نیز متذکر شد که به دلیل استفاده از الیاف طبیعی ، آلرژی ایجاد نمی کند و سلامت افراد را به خطر نمی اندازد. این که هر کدام از این مدلها چه فوایدی دارند و در کجا مورد استفاده قرار می گیرند موضوع این بحث نیست. بیشتر بخوانید: شهر فرش در کدام شهرهای ایران است؟ برخی تابلو فرش ها رنگارنگ هستند، مثل مناظر بهاری و پاییزی، برخی هم هارمونی رنگ بیشتر و تعدد رنگی کمتری دارند مثل مناظر تابستانی یا زمستانی. الگوی آن میتواند به صورت یک مدالیون مرکزی باشد که توسط نقوش اسلیمی و نقش درخت بید مجنون یا درخت سرو محصور شده است. راه اندازی هایپر مارکت آقای فرش در تهران چندان سابقه زیادی ندارد و آقای فرش دومین مرکزی است که توانسته با در اختیار گرفتن نیروهای متخصص و کارآمد مجتمعی تخصصی تجاری در تهران راه اندازی کند .

مراجعان محترم میتوانند با انتخاب از بین 50 برند معتبر داخلی و خارجی، برای فرش کردن خانه خود فرشهای مدرن و کلاسیک ماشینی و دستبافت را انتخاب کنند یا برای تزیین از تابلوفرشهای زیبای موجود در شعب استفاده کنند. در حال حاضر این طرح با همکاری بانک سپه (انصار سابق) در حال انجام است و مشتریان محترم آقای فرش میتوانند از امکانات ویژه این بانک برای خرید فرش بهره ببرند. آنها نان میخواهند و تا زمانی که بتوانند پشت دارها دوام بیاورند، میتوانند بچههایشان را سیر نگه دارند. در حال حاضر بخشی از هزینههای تولید به ریال پرداخت میشود، ولی فروش محصول در بازارهای خارجی با نرخ دلار است که این موضوع به نفع صادرکنندگان است، ولی به دلیل افزایش نرخ تورم و کاهش قدرت خرید مردم، میزان فروش داخلی خصوصا در مورد کالاهای غیرضروری و لوکس کاهش خواهد یافت، بنابراین دولت باید نرخ ارز را واقعی کرده و متناسب با تفاوت نرخ تورم سالانه کشور با نرخ تورم آمریکا ارزش آن را افزایش دهد تا شاهد جهشهای ناگهانی نرخ ارز نباشیم. از طرفی این فروشگاه با در نظر گرفتن شرایط فروش اقساطی فرش، خرید را آسانتر کرده است. مهم ترین موضوعی که لازم است در مورد این فرشها بدانید این است که فرشهای آکریلیک در برابر مواد شیمیایی قلیایی بسیار حساس هستند و برخورد چنین موادی به فرش موجب ایجاد لکههای قهوهای رنگ روی آن خواهد شد.

همان طور که کفش دستدوز و پارچه دستباف هم هنوز مشتری خاص خودش را دارد که حاضرند برای آن پول زیادی بپردازند اما تعداد این افراد در جامعه کم است و عموم مردم از کفش و پارچه تولید صنعتی و ماشینی استفاده می کنند. در اینجا سوالی که ممکن است برای خریداران پیش بیاید این است که فرش دستباف چیست؟ فرش دستباف تمام ابریشم، به فرش هایى مى گویند كه پرز و چله آن از ابریشم باشد. استفاده از ابریشم در تولید فرش دستباف عموما برای برجسته سازی و بهبود زیبایی قالی مورد استفاده قرار می گیرد. در تابلو فرش دستباف تبریز معمولا از پشم، پنبه و ابریشم و گاهی نخ اکریلیک استفاده می شوند که از سایر نخ های طبیعی ارزانتر هستند. جدیدترین مدل فرش ترک معمولا در رنگهای روشن، خنثی و شاد هستند تا دست مشتری در انتخاب باز باشد. برای طراحی شخصیت برند تا به امروز راه حلهای متفاوتی ارائه شده است. آقای فرش فعالیتهای تبلیغاتی مختلفی را در چند سال گذشته داشته است؛ بهعنوان نمونه در بیلبورد «آقای فرش ایران کجاست» مخاطبان بانام این برند آشنا شدند و به این موضوع واقف شدند که آقای فرش کسبوکارش ارائه فرش به مشتریان است. جهت رفاه حال مشتریان آقای فرش، باجه بانک انصار در محل شعب آقای فرش افتتاح شده و به مراجعان محترم خدمات لازم را ارائه میدهد.

این کارآفرین ادامه داد: متاسفانه در سال گذشته و امسال، بسیاری از فعالان صنعت فرش با توجه به نرخ بالای ارز به خرید ماشینآلات دست دوم از کشور ترکیه روی آوردهاند که عملا باعث بازسازی صنعت فرش ماشینی ترکیه سایت 1200carpet میشود. اما به راستی تنوع و زیبایی مسحورکننده این هنر پرآوازه فرآیند خرید فرش دستباف را پیچیده کرده است. چه ازنوع ماشینی و چه دستبافت.آقای فرش با ارائه محصولات 9 برند اختصاصی و بیش از 50 برند معتبر دیگر، مجموعه متنوع و بسیار ارزندهایی را برای شما فراهم کرده است. جدا از این که یک فرش باکیفیت میتواند طول عمر استفاده از آن را تضمین کند ، انتخاب درست فرش ماشینی دو لایه می تواند در زیبایی محیط خانه و نیز شکل گیری دکوراسیون خانه بسیار تاثیرگذار باشد. طراحی شخصیت برند دو تا سه ماه به طول می انجامد اما استفاده درست از آن به یک عمر تعهد و دقتی همراه با دانش نیاز دارد.

باتوجه به تعریف فوق مفاهیمی چون گلیم، نمد، زیلو، فرش دستباف و ماشینی را میتوان فرش دانست. این کار باعث می شود تا بتوانیم برنامه مناسبی را برای تمام سطوح برندسازی از جمله مرچندایزینگ و چینش فروشگاه‫ها تعریف کنیم. از جمله مراکزی که فعالیت گسترده ای در این زمینه داشته است مجموعه ی آقای فرش است که توسط علی فرهی تولید کننده فرش فرهی که ده ها شعبه در سراسر کشور دارد و پیشینه ای خانوادگی در صنعت فرش دارند تاسیس شده است. نساجی دات کام، یک مجله آنلاین نساجی و با نگاهی وسیع و عمیق به طور پیوسته در حال رصد کردن تحولات این بخش از بازار در سراسر جهان می باشد. با توجه به اینکه بسیاری از فعالیت ها مکانیزه و دیجیتال شده اند، آقای فرش تصمیم خود را مبنی بر فعالیت در حوزه فروش اینترنتی، عملیاتی کرد و خط فروش آنلاین خود را با احداث فروشگاه مجازی آقای فرش راه اندازی نمود. با خرید تابلو فرش دستباف، تاریخ، اصالت و فرهنگ ایرانی را به خانه خواهید برد. از طرفی طراحی داخلی باید با شخصیت برند نیز همسو باشد. از همین رو کمتر خانهایی پیدا میشود که در دکوراسیون داخلی آن از فرش استفاده نشده باشد. استفاده از رنگهای تیره باعث میشود فرش، کثیفیهای خودش را نشان ندهد.

برای مثال، فرض کنید مدل آرکه‫تایپها (کهن الگوها) را به کار گرفته اید و در چنین حالتی، به این نتیجه رسیده‫ایم که برند آقای فرش می‫تواند شخصیت یاور و حامی را داشته باشد. آیا این فروشگاه را از روی نمادها و عناصر هویت بصری اش می‫توانیم تشخیص دهیم؟ هنگام خرید تابلوفرش از افراد متخصص و کارشناس در این زمینه کمک بگیرید تا در شناخت و تشخیص جنس تابلوفرش شما را راهنمایی کند و در نهایت انتخاب طرح با شما باشد. تشخیص اصالت فرش کرمان، شاید سختترین کار در حوزهی فرش باشد. عواملی که بر قیمت روز تابلو فرش دستباف موثر است در چند مورد خلاصه میشود که با بررسی آنها میتوانید متوجه شوید که چه محدوده قیمتی برای تابلو فرش در نظر بگیرید. خب با توجه به برتری فرش ماشینی کاشان احتمالا شما هم دوست دارید از بین آنها برای خانه خود فرش بخرید البته اگر اهل کاشان نباشید و در شهر دیگری زندگی کنید، طی کردن مسافتی احتمالا طولانی برای خرید فرش، شما را منصرف خواهد کرد اما نگران نباشید چون تنها راه خرید فرش کاشان، خرید حضوری نیست بلکه شما میتوانید با مراجعه به فروشگاههای اینترنتی و معتبر فروش فرش، فرش کاشان را با همان قیمت درب کارخانه تحویل بگیرید.

مجموعه آقای فرش، بزرگترین بازار کفپوش ایران، یکی از بزرگترین مجموعه های تجاری تخصصی در سطح کشور است . که به طور تخصصی به تولید فرش ماشینی پرداختهاند، در این شهر قرار دارند. اگر خانه ای دارید که در معرض گرد و غبار و دوده قرار دارد، بهتر است یکی از این نوع فرش ها را انتخاب کنید. فروشگاه اینترنتی فرش مرداس با داشتن نماد الکترونیک این امکان را فراهم آورده تا خرید فرش کاشان را به صورت غیر حضوری انجام دهید و فرش خود را درب منزل تحویل بگیرید و از همه مهمتر میتوانید هزینه را هم درب منزل پرداخت کنید. این دیگر کار شما نیست؛ از یک خبره کمک بگیرید یا از روی گلهای قرینه، اندازههای ناموزون را حدس بزنید. به همین دلیل از قرار اجسام بیش از حد گرم مانند اتو یا قابلمه گرم بر روی این فرشها، خودداری کنید؛ زیرا میتوانند به بافت آن صدمه بزنند.