زیباترین تابلو فرش منظره با دوام ده ها ساله

دیگری نخ ورجین یا ورژن که زیر مجموعه پلی استر قرار میگیرد و به اصلاح به آن ” شبه اکرلیک ” نیز گفته می شود. با توجه به این که برخی از تولید کنندگان فرش ماشینی فرشهایی با عنوان “طرح ۷۰۰ شانه” یا “طرح ۱۰۰۰ شانه” تولید میکنند آشنایی با این موضوع نیز ضروری به نظر میرسد. بلکه بیشتر در اینجا منظور، آن فرشهایی است که مدل فرش قدیمی شده است و یا به هر دلیلی تولید آن متوقف است. مدل های جدید و به روز قالی های امروزی، اگر قالی و فرش های قدیمی تان دلتان را زده است، بسیار کاربردی، جدید و مناسب هر فضا و اتاق را می توانید برای این تغییر انتخاب کنید و رنگ و روی تازه ای به فضای داخلی تان بدهید. اگر فضای کوچکی در خانه دارید و می خواهید بزرگ تر نمایان شود، بهتر است از فرش هایی که دارای رنگ های روشن هستند استفاده کنید و بالعکس اگر فضای خانه تان بسیار بزرگ و کم اثاثیه جلوه می کند، بهتر است که از فرش هایی استفاده کنید که دارای رنگ های تیره هستند. مزیت استفاده از نخ پود پنبه ای ،جذب خوب آهار است که به استحکام برزنت فرش کمک می کند.

فرشهایی که برای مصرف خانوادهها به کار میرود، ساختاری محکم و پرزهایی بلند دارد تا برای زیر پای افراد دوام بیشتری داشته باشند و چون فرشهای نائین پرزهای کوتاهی دارند و بیشتر رنگهای روشن در آنها به کار رفته، کمتر مورد مصرف خانوادههاست و اکثرا برای تزئین به کار میروند. از همین رو که این قشر حساسیت قیمتی بیشتری در خرید کالای بادوام از خود نشان می دهند، ارائه تخفیف در خرید برایشان جذاب خواهد بود. اما در این میان طرح های تابلو فرش های بهاری فروش بیشتری دارند و همواره از دیگر تابلو فرش ها زیباتر هستند . هرچه تعداد این گره ها بیشتر باشد فرش، ریزباف تر و در نتیجه قیمت فرش بیشتر خواهد بود. ، گوشتان به این حرف ها بدهکار نباشد و این صحبت ها بیشتر بحث تبلیغاتی دارد تا واقعیت. به نحوه استفاده و نوع کاربرد فرش ها بسیار توجه داشته باشید. فرش مشهد با توجه به ویژگیهای خوبی که دارد همچون استفاده از بهترین الیاف همچون الیاف بایر خوش نام باشد و یکی دیگر از ویژگیهای فرش مشهد که بسیار برای مشتریان حائز اهمیت میباشد طول خاب نخ فرش مشهد میباشد که به گفته خود مشتریان فرش مشهد نرم و لطیف تر از سایر فرشها میباشد .

مدیر مارکتینگ و تبلیغات گروه نساجی فرهی می گوید: تمامی فرش ها با بسته ضمانت طلایی به مشتری تحویل می شوند که شامل ضمانت کیفیت دو ساله، گارانتی کمترین قیمت و بسیاری آیتمهای دیگر است. این فرش از موادی با کیفیت و درجه یک بافته شده است که تا سال ها ظاهر خود را مانند روز اول حفظ خواهد کرد. فرشهای ۱۲۰۰ شانه در سال اخیر به جایگاه پرفروش ترین فرش ماشینی نزدیک شدهاند. به عنوان مثال فرشهای ماشینی طرح ۷۰۰ شانه، بر خلاف اسمشان در شاخه فرشهای ۷۰۰ شانه قرار نمیگیرند و در واقع همان فرشهای ۵۰۰ شانه هستند که فقط طرح و نقشه آنها، طرح و نقشههای جدیدوپرفروش فرشهای ۷۰۰ شانه میباشند. در مقیاس کمتر هم محاسبه به همین شکل است یعنی به عنوان مثال در ۱۰ سانتی متر از یک فرش با تراکم طولی ۳۶۰۰ باید ۱۸۰ گره وجود داشته باشد. به عنوان مثال فرش 1200 شانه از فرش 700 شانه مرغوب تر است و به همین منظور قیمت آن نیز بیشتر است.

۱۲- از دیگر ویژگیهای یک فرش دستباف عمر و ماندگاری آن است. برای اطمینان از مرغوب بودن رنگ استفاده شده در فرش دستباف، به قسمت انتهایی پرز با رنگ سطح فرش توجه نمایید، یکسان بودن رنگ این قسمت ها نشان دهنده استفاده از رنگ مرغوب است. اگر از آن دسته افرادی هستید که خانواده کم جمعیت دارید و عادت به رفت و آمد و شلوغی ندارید، بهتر است از فرشی که دارای نقوش کم و به رنگ روشن است، استفاده کنید. اما عده ای دیگر نیز هستند که فرش خود را بر اساس شلوغی و خلوتی طرح زمینه آن و یا با تکیه بر روانشناسی رنگها انتخاب می کنند. بر خلاف آنچه مردم تصور می کنند و برخی از فروشندگان سودجو نیز از این عدم آگاهی مردم، سو استفاده می کنند، طرح یا مدل فرش هیچ تاثیری در قیمت فرش ندارد. خریداران می توانند اقدام به سفارش هر کدام یک از محصولات کنند و خرید فرش دستباف را از فروشگاه بعد از مقایسات طرح مورد سلیقه خود کنند.

همینطور مواد دیگری نیز در بازار فرش ماشینی وجود دارد مانند فرش هایی که در آنها از مخلوط آکریلیک و پلی پروپیلن و یا صد در صد پلی پروپیلن به کار است، این فرش ها از دوام پایین تر داشته و مقاومت کمتری در برابر آب و آفتاب از خود نشان می دهند. به یاد داشته باشید آن دسته از فرش ها که در بافت شان نایلون به کار رفته است و به اصطلاح فرش های نایلونی نامیده می شوند، بسیار با دوام و در برابر تغییر شکل بسیار مقاوم هستند و به نسبت دیگر فرش ها قیمت ارزان تری هم دارند. قیمت تابلو فرش ماشینی نسبت به نوع دستباف، بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر می باشد. از آنجا که در این راهنمای خرید فرش ماشینی ، اولویت ما خرید فرش ارزان و با کیفیت است، توجه داشته باشید که هر ارزانی هم خوب نیست. در ادامه مقاله راهنمای خرید فرش ماشینی، به یکی از مهمترین نکات در خرید فرش می پردازیم و آن هم الیاف و مواد اولیه بافت فرش است.

یادتان باشد زیبایی در ترکیب بندی مناسب و سایت 1200carpet متناسب است. این دو گروه از هم از نظر رنگ بندی و هم از نظر ساختار و طرح و نقشه به یکدیگر شباهت بسیار دارند. دنیای بینظیری از تنوع رنگ و طرح و ظرافت بافت که بیشک همتایی ندارد! توجه داشته باشید، هرچه شانه فرش بیشتر می شود، در کنار آنکه ظرافت و زیبایی آن اضافه می شود باید بدانید که از خاب آن نیز کاسته می شود. با مقایسه تابلو فرشهای دستباف میتوانید ببینید که تابلو فرشهای شهر سردرود از ظرافت و تنوع شگفت انگیزی برخوردارند. توصیه ما در این راهنمای خرید فرش ماشینی به شما این است که به جای توجه به شهر تولیدکننده فرش، به کیفیت محصول که در بخش های قبل به آن پرداختیم دقت نمایید. باید گفت شهر تولیدکننده فرش شاید کمترین نقش در کیفیت بافت را داشته باشد و باید توجه کنیم که مهمترین عامل، مواد اولیه و ماشین بافت است که در کنار این دوعامل، قیمت فرش هم نقش مهمی را ایفا می کند. تابلو فرش می تواند نقش مهمی در زیباسازی دکوراسیون منزل شما داشته باشد. اگر کودک نوپایی دارید، بهتر است از طرح ها و نقش هایی استفاده کنید که شلوغ و تیره هستند و کثیفی را نمایان نمی کنند.

وزن فرش علاوه شانه و تراکم به ارتفاع نخ خاب فرش نیز بستگی دارد. بارها با ما تماس گرفته اند که موقعی که به کاشان مراجعه کردیم، از کارخانه ای فرش خریدیم و فرش پس از یکسال خراب از کار در آمده است، حال که به همان شرکت مراجعه کرده اند، هیچ نشانی از آن وجود نداشته است. و آن شامل مدال های دایره ای شکل در مرکز فرش است و همان طرح به صورت کوچک تر در چهار گوشه فرش تکرار می شود. تراکم طولی نیز شبیه همان تراکم عرضی است با این تفاوت که آن را در نصف فرش محاسبه نموده و سپس در ۲ ضرب میکنند، یعنی زمانی که گفته میشود فرشی تراکمش ۳۶۰۰ است به این معنی است که باید در یک متر از طول آن ۱۸۰۰ گره وجود داشته باشد.

اگرچه فرش های ماشینی از لحاظ طرح و نقش، متنوع و زیبا هستند و نسبت به قالی ها و فرش های دستی ارزان تر می باشند، اما مشکلاتی هم برای مصرف کننده ایجاد می کنند. تابلو فرش ها یا قالی های تصویری پدیده نوظهوری درتاریخ قالی های ایرانی به شمارمی روند و بافت آنها عمدتا از دوران قاجار و با پیدایش صنعت چاپ در اواسط قرن سیزدهم در ایران و نیز ورود دوربین عکاسی و کارت پستال ها آغازشد و به تدریج مسیر جدیدی را دراین هنر گشود. فرش ترکمن نمادهنر واصیل بودن قبایل ترکمن می باشد که حتی با گذشت سالیان دراز هنوزهم فرش ترکمن نماد هنر این قوم می باشد. صنعت فرش در ایران آمیختهای از هنر، خلاقیّت و تجلّی فرهنگ ملی ایرانیان است که در طول تاریخ همچون نگینی درخشان بر تارک فرهنگ و هنر این سرزمین میدرخشیده است. تولید میشود که هر یک متعلق به فرهنگ و جغرافیای خاصی از کشور پهناورمان میباشد و در آن از موادی مانند پشم، کرک و ابریشم استفاده میشود. کلیه طرحهای این گروه بر مبنای گلهای طبیعی به ویژه گل رز با رنگهای بسیار روشن نظیر زرد، آبی و سرخ میباشد.

پاسخ به این سوال که فرش کاشان بهتر است یا فرش مشهد بسیار سخت است. یک برند شناختهشده، هرگز از مواد بیکیفیت برای بافت فرش ماشینی یا دستباف استفاده نمیکند. تجربه راه اندازی 120 فروشگاه فروش فرش در سراسر کشور تحت برند “فرهی”، در ادامه به خلق “مجموعه هایپرمارکتها و بازارهای فرش ماشینی، دستبافت تابلوفرش و محصولات وابسته آقای فرش” انجامید. اگرچه برند در موضوع خرید فرش یک اصل مهم است، اما کارخانجات دیگری هم پیدا می شوند که فرش های بسیار با کیفیتی تولید می کنند که شاید نامی از آن نشنیده باشید. فرش های ماشینی بر روی کف های سرامیک حرکت می کنند. به این علت به آن ها تابلو فرش می گویند که همانند تابلو فرش قاب گرفته بر روی دیوار قرار می گیرند. اما در این مقاله می خواهیم به چند نکته اساسی که برای اطلاع از قیمت این نوع فرش ها نیاز دارید بپردازیم. در طرح این فرش نقش گل های خوش رنگ و لعاب اولین چیزی است که به چشم آمده و توجه شما را به خود جلب می نماید .

به تقارن رنگ در اشکال بافته شده در فرش هم توجه کنید. تنوع نقشه و رنگ فرش مشهد را میتوان از فروشگاههای معتبر اینترنتی فرش همچون فروشگاه اینترنتی فرش بست بافت مشاهده و باقیمت بسیار مناسب ومقرون به صرفه خریدار نمود. فرش دستباف با توجه به استفاده از پشم، ابریشم و پنبه بهعنوان مواد اولیه در قالی دستباف الکتریسیتهی ساکن تولید نمیکند. مخصوصا که تردد در آشپزخانه معمولاً با وسایل خوراکی، شکستنی و غیره همراه است و می تواند خطرات زیادی به همراه داشته باشد و توجه به این نکات ریز می تواند علاوه بر داشتن یک خانه زیبا شما را از هر نوع آسیب مصون بدارد. منظور از فرش کلاسیک علاوه بر طرح های اصیل ایرانی طرح هایی است که از نظر رنگبندی و ساختار نقشه و بافت آن شبیه به طرح های اصیل باشند هرچند خود طرح جدید بوده و سابقه بافت درخشانی روی فرش دستباف نداشته باشد. که البته معمولا در فرش های جدید با ضریب 3 اعلام می شود. بهتر است فرش های ماشینی تاحدممکن از رطوبت دور بمانند، چرا که در تار و پود فرش، پنبه یا جوت به کار می رود و طبیعی است که این دو ماده مقاومتی در برابر رطوبت ندارند. همچنین اگر می خواهید دکور منزلتان به دکوراسیون های اروپایی بسیار شبیه باشد می توانید از بک تخته فرش شگی سفید استفاده کنید رنگ سفید از رنگ هایی به شمار می رود که با هررنگ و دکوراسیونی همخوانی دارد.

همچنین پیشنهاد ما این است حتی المقدور از فرش های رنگ روشن مثل کرم، سفید یا زرد و صورتی کمتر استفاده کنید، زیرا اگر در مراقبت از فرشتان کوشا نباشید، تبدیل به مشتری دائم قالیشویی ها خواهید شد . به همین منظور از استفاده از این نوع الیاف میتواند رنگ و جلای خاصی به فرش و درنهایت به خانه شما دهد. تابلو فرشهای طرح گل فوق العاده متنوع هستند و از نقش گل رز گرفته تا آفتابگردان و شمعدانی، داخل این تابلوها کار شده است. اما در انتخاب فرشهای ماشینی، با مشاهده طرح سنتی، نقش و نگارهای ساده و مدرن هم کار شده اند که با سلیقه خیلیها تناسب دارند. فرش ترکمن از معروفترین و با اصالت ترین فرش های ایرانی است که زیبایی آن برگرفته از طرح های ذهنی بافت زیبا با بکارگیری نقوش شکسته در کنار حفظ سنت و اصالت نقش و بافت است که در ایلات ترکمن بافته می شود. شهرهای راور کرمان – یزد – اراک – قم – نائین – کاشان – اصفهان و ایلات ترکمن.

بیشتر ما وقتی به قالی دستباف فکر میکنیم، یاد یک قالی با رنگ زمینهی لاکی-قرمز میافتیم که یک گل بزرگ (ترنج) در وسط و ۴ بخش سه گوش پر از گل و برگ و اسلیمی (لچک) در چهار گوشه دارد. مزیت مهم روش دوم قیمت بسیار مقرون بصرفه آن است که با مراجعه به این بخش میتوانید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید. دلیل اینکه این دو دسته در این بخش در کنار هم قرار گرفته اند وجود دو وجه مشترک خاص میان آنهاست. این صنایع دستی، به دلیل شکل و جذابیتی که دارد بسیار محبوب است و افراد زیادی مشتاق خرید آن هستند. فرش های ماشینی با مواد اولیه آکریلیک هیت ست شده، تا حد زیادی از پرزدهی فرش جلوگیری کرده و به آن استحکام و زیبایی دوچندانی بخشیده است. اگر خانه شما شلوغ است و محلی که فرش پهن شده، پر رفت و آمد، سعی کنید علاوه بر ست بودن فرش به مبل ها و پرده ها، بحث چرک تابی آن را نیز در نظر داشته باشید.