جک برقی یا کرکره برقی

به فاصله کانونی بین پیکسلهای ماژول SMD یا LED دات پیچ (Dot Pich) گفته میشود. این پیکسل ها در فاصله هایی به نام پیچ از هم قرار دارند که در داخل آنها ماژول ها تشکیل میشوند.ماژول ها در قسمتی به نام کابینت قرار می گیرند. ما استفاده از این محصول را به تمامی اصنافی که به هر نحوی جهت پیشبرد امور خود به تبلیغات یا اطلاع رسانی نیاز دارند پیشنهاد می کنیم. حال که با تلویزیون شهری آشنا شدیم، در تیتر بعدی به نکته های مهمی درباره این نمایشگر های غول پیکر اشاره می کنیم. در این پست می خواهیم به یکی از مشکلاتی که همکاران و همه کسانی که با نرم افزار hd player کار می کنند بحث کنیم و این مشکل رو با هم حل کنیم . به عنوان مثال10 P نشان دهنده این است که فاصله مرکز تا مرکز دو پیکسل مجاور10mm است.

شرکتهای زیادی منجمله شرکت مکاترونیک تلویزیونهای شهری متعددی دارند که جهت اجاره در خدمت مشتریان عزیز قرار میدهند. در دنیای قابل پیشرفت و دیجیتال و مدرن امروزه یکی از مهم ترین ابزار و تجهیزاتی که برای راه اندازی کسب و کار و توسعه ی آن بکار میرود تلویزیون شهری می باشد. همانطور که گفتیم تبلیغات متعددی در بازار امروزی وجود دارد که از مهمترین آنها تبلیغات دیداری یا تابلو ها یا همان تابلوهای روان و LED می باشد که می توان بر روی سر در تمامی مغازه ها در بازار دید. شرکت تکنما حدود یک دهه است که در زمینه سیستم های امنیتی از جمله جک های پارکینگی و آیفون تصویری فعالیت می کند و توانسته در بازار ایران به محبوبیت بالایی دست یابد. قیمت تابلو روان در ایده ال ای دی زیر قیمت بازار میباشد. به دلیل این که این بلوک ها قابل تعویض و جایگزینی مجدد هستند ماژول ال ای دی نامیده می شوند چرا که در علم الکترونیک به قطعاتی که قابلیت جدا شدن و پیوند خوردن مجدد را دارند ماژول می گویند.

و تولید کنندگان تلویزیون های شهری قطعا به این موضوع توجه بسیار زیادی دارند. تلویزیونهای شهری در انواع بسیار متنوع و مختلف تولید میشوند و فنّاوریهای ساخت و طراحی این محصولات به لحاظ سختافزاری و نرمافزاری مدام در حال رشد و تکامل است. 1- توان standby (اضطراری): توان اضطراری برای 350 تا 400 ساعت کار در سال تعریف میشود. مجهز به سیستم خلاص کن می باشد و در مواقع اضطراری و قطعی برق می توان به صورت دستی ، درب را بدون نگرانی باز و بسته کرد. ولتاژ رایج و لازم برای کلیه قطعات به کار رفته در تلویزیون شهری 5 ولت است و با توجه به اهمیت تامین انرژی الکتریکی باکیفیت و فاقد هرگونه نوسان برای جلوگیری از پیامدهای ناخوشایند و آسیب زای احتمالی، معمولا برای تامین انزژی لازم جهت کارکرد این نمایشگر ها از پاورهای صنعتی بهره برده می شود.

این ال ای دی ها دارای سه رنگ اصلی آبی ، قرمز ، سبز هستند که با درکنار هم قرار گرفتن آنها پیکسل ها شکل می گیرد. ماژول ها بلوک های مربع و یا مستطیل شکلی هستند که با کنار هم قرار گرفتن تعدادی از آنها کابینت ها ساخته می شوند. این مدل از مانیتور ویدئو وال صنعتی از پورت های متنوعی مانند HDMI، RGB، DVI، RS232، RJ45، USB بهره برده که امکان ارتباط با دستگاه های دیگر را فراهم می ویدئو وال کند. حتما تاکنون تبلیغات متنوعی را در قالب تلویزیون شهری دیدهاید و حتی ممکن است برخی از آنها نظرتان را جلب کرده و شما را به خرید ترغیب کرده باشند.

تلویزیون شهری سه بعدی با کمک جلوههای ویژه بصری میتواند یک تجربه جدید را برای مخاطب خلق کند. درواقع به این صورت تمامی افراد با هر نوع توانایی و بودجه ای، می توانند از قابلیت های نسل جدید تابلوهای دیجیتال برای تبلیغ و معرفی خدمات و کالاهای خود و یا اطلاع رسانی استفاده کنند. یکی از کاربردهای جدید استفاده از تلویزیون شهری، استفاده در ویترین فروشگاهها بهجای مانکن و یا نمایش کالاها است. دات پیچ می تواند تاثیر بسیار زیادی در قیمت خرید تلویزیون های شهری داشته باشد. بیشتر اوقات برای منابع تغذیه از سوئیچینگ هایی استفاده می شود که دارای جریان برق زیادی هستند.

درواقع تلویزیون شهری اصطلاحی میباشد در خصوص تابلو های غول پیکری که اغلب در کنار چهار راه ها، اتوبان ها، استادیوم های ورزشی، بزرگراه ها یا پارک ها بر روی دکل های بزرگی نصب می شوند و تصاویر ویدیویی را به طور رنگی پخش می کنند. اصولا وضوح تصویر در آنها بسیار ضعیف است. کنترلر ها که اصلی ترین وظیفه یعنی نمایش اطلاعات بر روی ماژول ها بر عهده آنها می باشد، بردهای الکتریکی هستند که توسط یک پردازنده قوی این کار را انجام می دهند.این کنترلر ها با پردازش برنامه ها و انتقال آنها خروجی متن، تصویر، فیلم، افکت و … نمایشگر منحنی در دو مدل فضای باز و فضای بسته با قابلیت انعطاف برای استفاده در نواحی محدب و مقعر و ابعاد گوناگون، مورد استفاده قرار می گیرند. ابعاد استاندارد تلویزیون شهری: همان طور که در بالا اشاره شد؛ استاندارد تلویزیون های شهری از یک متر در یک متر شروع می شوند.

همچنین هر چقدر پایه زیباتر باشد در جلب توجه مردم تاثیر مثبت خواهد گذاشت. چرا که در زیباسازی و هویت یک شهر تاثیر بسزایی خواهد داشت. در انتخاب نوع ماژول تابلو روان و برد کنترل باید دقت داشت که قبل از تهیه ماژول LED و همچنین برد کنترل ، به نوع هاب ارتباطی ماژول و انواع هاب که برد کنترل ساپورت می کند دقت کنید . این تلویزیون ها به صورت استاندارد از یک متر در یک متر شروع می شود .ابعاد تلویزیون شهری بستگی به انتخاب مشتری دارد و هیچ محدودیتی در سایز وجود ندارد ، فقط نسبت به اندازه ی دلخواه شما ، رزولوشن تغییر می کند وگرنه کیفیت نمایش پایین خواهد بود . حافظه دیداری افراد بسیار قوی است و هر تبلیغی که جنبه بصری داشته باشد .تاثیر و ماندگاری بالایی در ذهن او ایجاد می کند. باین تفاسیر، در یک تلویزیون شهری با مساحت حدود ۶ متر مربع، لازم است که ابعاد آن به صورت ۳۲۰ در ۱۹۲ سانتیمتر انتخاب شود.

در واقع می توان گفت که تابلوهای تبلیغاتی به نوعی هویت و اعتبار صنف مورد نظر را می رساند و خلاقیت و نوآوری در آن می توان نقش بسزایی در جذب مشتری داشته باشد.نوعی از تابلوهایی که از جذابیت بصری بالایی برخوردار بوده و می تواند در بازار پر رقابت امروز نقش مهمی را در جذب مشتری داشته باشد، تابلو روان می نامند. پیشتر نیز اشاره شد که سیستم غیر رنگی بیشتر برای تابلوهای کوچک مورد استفاده قرار میگیرد اما این به آن معنا نیست که تابلو روان بزرگ را نمیتوان به صورت تک رنگ ساخت. همچنین سری و موازی بستن لامپ ها نیز جزو مواردی هستند که باید برای انواع تابلوها در نظر داشته باشید و خوب آموزش ببینید. متاسفانه یکی از نقاط ضعف این محصول قیمت بالای آن نسبت به برندهای دیگر است که باعث فروش کم این جک پارکینگی در بازار ایران شده است.

با این حال می توان گاهی در داخل آنها از 16 رنگ هم استفاده شود.تنوع این تلویزیون ها متفاوت و بسیار زیاد است که هر کدام متناسب با پروژه های درخواستی قابل سفارش خواهند بود. برخی از تابلو ها قطعات قدیمی تری دارند و برای جایگزینی آن قطعات در صورت خرابی با مشکل جدی مواجه خواهید بود. تلویزیون شهری از نظر کاربرد به دو دسته Outdoor و Indoor تقسیم می شوند و در داخل پارک ها، بزرگراه ها، استادیوم ها و … از لحاظ کاربردی : این تلویزیون ها به دو دسته indoor و outdoor تقسیم بندی می شوند. کلمه P8 نشان دهنده وجود فاصله ۸ میلیمتری بین هر دو led است.

در نظر داشته باشید که خرید کردن هر چه قدر بزرگتر بودن یک تلویزیون شهری به عنوان بهترین بودن محسوب نمی شود بهتر است که قبل از خرید حتما با مشاوران و مهندسان مجرب این رسته گفتگویی داشته باشید. این تابلو ها را می توانیم به عنوان نمونه ی عالی، به جای تابلو های نئون مورد استفاده قرار دهیم. نمایشگرها یا صفحات دیجیتال به صورت آماده در بازار موجود هستند و شما می توانید این نوع از نمایشگرها را تهیه کنید.

وبسایت دیاکو به عنوان مرکز فروش قطعات و تولید نمایشگرهای ال ای دی، برای اولین بار در ایران اقدام به گارانتی تضمینی محصولات خود نموده و تمامی محصولات را با ضمانت تست یک هفته ای به فروش می رساند. مقاومت در برابر باد و باران و آفتاب و همچنین برخورد اجسام و صدمات جانبی از دیگر فاکتورهای مهمی هست که در تولید تلویزیونهای شهری بایستی رعایت کرد. به فاصله میان پیکسل ها در ماژول، دات پیچ Dot Pitch گفته میشود که بر حسب میلی متر اندازه گیری میشود و میتواند فاصله مرکز تا مرکز دو پیکسل مجاور را نیز محاسبه کند. ابعاد تلویزیون شهری نیز نسبت به تقاضا و هدف مشتری قابل تغییر است و هیچ ویدئو وال محدودیتی ندارد. اما در نوع آفلاین آنها ابعاد آنها کوچکتر هستند و دائم روشن نیستند.

قطعات تابلو روان

16cm در رنگ های سفید، قرمز، سبز، آبی، سه رنگ، هفت رنگ و فول کالر در بازار عرضه می شوند. از ویژگی های این تابلو می توان به کیفیت تصویر مناسب ، نور بسیار زیاد و افکتهای بسیار زیاد تر از تابلوهای تک رنگ و همچنین قیمت تقریبا مناسب در بین تابلو های فول کالر اشاره کرد.تلویزیون شهری اگر به دنبال تابلویی رنگی در بیرون مغازه یا شرکت خود هستید این تابلو برای شما مناسب است. اگر به دنبال تابلویی رنگی در بیرون یا داخل مغازه یا شرکت خود هستید و قصد خرید تابلوی نسبتا کوچکی یعنی کمتر از یک متر مربع را دارید این تابلو برای شما مناسب است. فاصله بین قاب پانل ها بیشتر از مکعب های ویدیویی است – حدود 3-6 میلی متر ، و همچنین عملکرد آنها پایین تر است. کابینت: دقیقا وقتی چند ماژول در یک قاب فلزی مانند قرار می گیرند به آنها کابینت گفته می شود.

اصولا تلویزیون های شهری Indoor مناسب برای استادیوم ها ، تالارها ، آمفی تئاتر ها ، سالن های مترو و غیره می باشند که فضاهایشان بسته است و نورآفتاب به صورت مستقیم بر روی آنها تابش ندارد چرا که قدرت آنها بسیار کم است. معمولا تلویزیون شهری در فضاهای فرهنگی و هنری ، تفریحی ، سر درب فروشگاه های بزرگ ، استخر ها ، سالن های آمفی تئاتر ، هتل ها ، معابر شهری ، مکان های تجاری ، پارک ها ، مراکز شهر ها ، فرودگاه ها استفاده می گردد. تلویزیونهای شهری که جهت استفاده در ویترین فروشگاهها تولید میشوند بسیار سبک هستند و بهراحتی قابلجابهجایی میباشند. لذا ماژول های متنوع با فاصله پیکسلی متفاوت ساخته شده تا تلویزیون های شهری با کیفیت های متفاوت تولید شوند. با این حال، نکات زیادی باید قبل از نصب ویدئو وال مورد توجه قرار گیرد. در این مقاله به معرفی تابلو روان و مزایای زیادی که برای آن وجود دارد به همراه قطعات مختلف به کار رفته در این تابلوها پرداخته شد.

لازم است که به این نکته توجه کنید در هنگام نصب و راه اندازی تلویزیون شهری از یک متخصص کمک بگیرید تا مشکلی ایجاد نشود و نیاز به تعمیرات نداشته باشد. تابلو روان : تابلو روان یکی از تابلوهای تبلیغاتی از نوع دیجیتال است که با اسامی متعددی همچون تابلو روان ، تابلو ال ای دی متحرک ، تابلو LED و تابلو دیجیتال در بازار و بین کسب و کارها شناخته می شود . امکانات متنوع در پخش تصاویر باعث شده مدل های مختلفی از ین کنترلر های تلویزیون شهری در بازار موجود باشد. متأسفانه با افزایش قیمت دلار قیمت تلویزیونهای شهری نیز در کشور ما رشد بسیار زیادی داشته است و بسیاری از کسانی که میتوانستند مشتریان بالقوه این محصول باشند، در حال حاضر برای خرید این محصول مردد هستند.

تلویزیون شهری

برای خرید یا اجاره تلویزیون شهری مناسب مسئول این قسمت باید دات پیچ تی وی مورد نظر را بداند تا گزینه درستی را انتخاب کند. امنیت کامل تلویزیون شهری:متاسفانه حضور افراد سودجو و کسانی که از موقعیت خود سوء استفاده میکنند بسیار زیاد است پس ایمنی سخت افزاری و نرم افزاری از موارد مهمی است که حتما در هنگام خرید یا کرایه تلویزیون شهری باید دقت کرد. سیستم خنک کننده: تلویزیون شهری هم مانند دیگر وسایل الکترونیک دارای یک سیستم خنک کننده می باشد که حتما در هنگام طراحی و تولید آن باید دقت کرد. اس ام دی: این واژه کمتر به گوش شما رسیده است با این حال قسمتی از تلویزیون شهری به روز شده هستند که در تولید رنگ نقس به سزایی دارند و تقریبا همسطح با ماژول ساخته می شوند.