بهترین فرش های ایرانی را بشناسیم!

فرش ایرانی در دنیا رقیب زیاد دارد اما طرح های متنوع منحصر به هر شهر در بین این فرش ها دیده می شود و این وجه تمایز و تنوع و اینکه هر طرحی در خانه باشد می توان با فرش های یکی از استان های ایران ست کرد باعث شده است انتخاب افراد محدود نباشد و در کل دنیا طرفداران زیادی داشته باشد. این در حالی است که تعداد افراد شاغل در این حوزه در ایران حدود دو میلیون نفر است ولی متاسفانه مسئولان کمنر بهایی به صنعت فرش میدهند. اما همین فرشهای دستباف که دیدن آن زیر پاها برای ما ایرانیها معمولی شده است ، در برخی مواقع قیمتهایی حدود 200 میلیون تومان را هم میگذرانند. از آنجایی که فرشهای دستبافت به صورت سنتی رنگ آمیزی می شوند تفاوت رنگ اندک در فرش امری طبیعی است. تجربه راه اندازی ۱۲۰ فروشگاه فروش فرش در سراسر کشور تحت برند «فرهی»، در ادامه به خلق «مجموعه هایپرمارکتها و بازارهای فرش ماشینی، دستبافت تابلوفرش و محصولات وابسته آقای فرش» انجامید. نگارههای ایرانی در طول تاریخ قدمت خود توانسته اند از طرح های سنتی ، اسلامی و با اصالت تاریخی گرفته تا طرح های به روز مانند انواع فرشهای فانتزی تولید و روانه بازارهای جهانی شوند .

این قالیچه از بسیاری از قالیچه هایی که از آن ها یاد می کنیم اندکی کوچکتر است. در حالی فرش دستباف به عنوان یکی از اصلی ترین صادرات غیرنفتی کشورمان در کنار زعفران و پسته به شمار رفته و در دنیا مشتریهای ویژهای دارد که طی سالهای اخیر از جایگاه واقعی خود فاصله گرفته و جای خود را به فرشهای چینی و نظایر آن داده است. بنابراین برای محیطهای شلوغ خانه باید از فرشهای مقاومتر استفاده کرد. با توجه به تغییر سبک زندگی و تمایل بیشتر افراد به استفاده از مبلمان در طرح ها و سبک های متنوع، مبلمان منزل از مهمترین بخشهای دکوراسیون داخلی به حساب می آید و اینکه چه نوع مبلمانی مناسب سبک و منزل و فضای محیط است کار ساده ای نیست و نیازمند داشتن اطلاعات از نکات طراحی و دکوراسیون می باشد.

البته با رشد تکنولوژی و با توجه به اینکه بافت فرش دستباف به زحمت و زمان زیادی نیاز دارد و خرید آن برای همه اقشار جامعه مقدور نیست، به مرور فرشهای ماشینی جای خود را در بازار باز کردند. همانطور که گفتیم تابلو فرشهای ماشینی قیمت کمتری نسبت به انواع دستباف دارند. همانطور که اشاره کردیم، نوع کاربری فرش برای محیطهای گوناگون با هم تفاوت دارد. فرش ماشینی چه مارکی خوبه برای خرید بهترین فرش ماشینی نیاز است چند نکته را در نظر داشته باشید که در ادامه به آن ها اشاره شده است. فرش دستباف ایرانی در بسیاری از شهرهای کشورمان بافته میشود که بافت و طرح آنها برگرفته از ویژگیها و فرهنگ مردمان آن شهر است.

فرش دستباف 50 رج چله نخ در ابعاد شش متر از 11 میلیون تومان به بالا، در ابعاد 9 متر از 18 میلیون تومان به بالا و در ابعاد 12 متر از 24 میلیون تومان به بالا به فروش می رسد. فرش دستباف خراسان در ابعاد شش متر از 4.5 میلیون تومان به بالا، در ابعاد 9 متر از 6.5 میلیون تومان به بالا و در ابعاد 12 متر از 11 میلیون تومان به بالا به فروش میرسد. قیمت فرش 9 لا نایین در ابعاد شش متر از پنج میلیون تومان به بالا، در ابعاد 9متر از هشت تا 11 میلیون تومان و در ابعاد 12 متر از 12تا 16 میلیون تومان است.

اما برخیها دوست دارند تا فرشهای بزرگتری خریداری کنند و بیشتر سطح منزل خود را با فرش بپوشانند. در بافت فرش ۷۰۰ شانه از نخ شماره ۱۸ سه لا استفاده می شود اما شماره نخ در فرش ۱۰۰۰ شانه ۲۷ و ۳۰ سه لا میباشد. فرش مدرن آشپزخانه معمولا دارای رنگ بندی های دلپذیر و شاد است و در آن از طرح هایی مثل میوه، مواد غذایی و ادویه جات استفاده می شود. به گزارش ایسنا، آمار های اعلام شده توسط رییس مرکز ملی فرش ایران حاکی از آن است که ایران رتبه نخست صادرات فرش دنیا را در اختیار دارد.

قیمت فرش های ماشینی همواره در حال نوسان است و در طول سال دلایل مختلفی مثل عید نوروز ، ایام محرم و یا تورم در بالا و پایین رفتن آن نقش مهمی دارد . فرش دستباف تبریز نیز با نقشه لچک ترنج یا افشان در ابعاد شش متر از 12 میلیون تومان به بالا ، در ابعاد 9متری از 19میلیون تومان به بالا و در ابعاد 12 متری از 30میلیون تومان به بالا به فروش میرسند. قیمت فرش دستباف قم در ابعاد شش متر از متری 25میلیون تومان به بالا، در ابعاد 9متر از 45 میلیون تومان به بالا و در ابعاد 12 متر از 80 میلیون تومان به بالا به فروش می رسد. این فرش در ابعاد شش متر از 3.5 میلیون تا 12میلیون تومان، در ابعاد 9متر از چهار میلیون تا 15 میلیون تومان و در ابعاد 12 متر از 7.5 میلیون تا 30 میلیون تومان به فروش میرسد.

فرش شش لا نایین در ابعاد شش متر از 10میلیون تا 14میلیون تومان، در ابعاد 9متر از 13 تا 25 میلیون تومان و در ابعاد 12متر از 20 تا 30 میلیون تومان به فروش میرسد. قیمت آن در ابعاد شش متر از 24میلیون تومان به بالا، در ابعاد 9 متر از 35 میلیون تومان به بالا و در ابعاد 12 متر از 60 میلیون تومان به بالا است. ابعاد فرش شش متری! چراکه فرش 1200 شانه از یک کیفیت و بافت متناسب و متعادل برخودار است. به طورت کلی، فرش 1000 شانه از فرش 700 شانه کاشان نرمتر و باکیفیتتر است. یک تازه کار ممکن است در نگاه اول نتواند یک تابلو فرش دست بافت را از یک تابلو فرش ماشینی تشخیص دهد؛ بنابراین تصمیم گرفتیم بهصورت مختصر در مورد تفاوتهای تابلو فرشهای دست بافت و ماشینی حرف بزنیم و نکاتی را ارائه دهیم. شما اگر دکوراسیون مدرن دارید و دوست دارید از فرشهای روشن برای محل آشپزی خود استفاده کنید اما به دلیل اینکه فرش با زمینه روشنتر زودتر کثیف میشود مردد شدهاید شما میتوانید فرش با زمینه روشن را انتخاب کنید اما با طرح و نقشهای ریز و شلوغتر که اگر لکهای روی فرش ریخت آنچنان به چشم نیاید.

ولی شاید این طرح خیلی برای یک نوجوان 12 ساله مناسب نباشد . شما میتوانید فرش مناسب خود را از فروشگاه آنلاین فرش ملک شاه سفارش دهید. به همین خاطر فروشگاه فرش ملک شاه برای ارائه فرشهای تولیدی خود بهصورت مستقیم اقدام کرده است. اما با توجه به قیمت بالاتر فرشهای دستباف و حساسیت آنها، بیشتر مردم کشورمان، تمایل به خرید فرشهای ماشینی دارند. به هرحال فرش هنر ایرانیان است و مردم ما نیز به شدت با آن مانوسند. وجود فرش های 1000 شانه به بالا در این بازار سبب شده است که مردم که توانایی خرید فرش دستباف را ندارند، بتوانند فرش هایی با شباهت بالا به فرش های دستباف بخرند که ظرافت بالا و ریز بافتی کم نظیری دارد.

با این حال دقت داشته باشید که خرید فرش دستباف ایرانی از برندهای معروف میتواند به مشتری کمک نماید تا محصولی بینظیر و در عین حال با قیمت مناسب تهیه کنند که به طور حتم اگر از این برندها اقدام به خرید محصول کنید سالهای متوالی از فرشها استفاده خواهید کرد. دسته دیگری از معیارهای انتخاب فرش کمی یا قابل اندازه گیری نیستند اما مورد توجه قرار دادن آنها در یافتن بهترین فرش ماشینی به شما کمک خواهد کرد. یا مبل های تختخواب شو که علاوه بر کلاف چوبی به کلاف فلزی هم احتیاج دارند تا به راحتی تغییر حالت دهند. البته جنس پلی استر را هم میتوان به این مجموعه اضافه نمود که امروزه بیشترین استقبال را دارد. البته انتخاب فرش رنگ روشن در بزرگ نشان دادن محیطهای کوچک هم تأثیر دارد. اینجاست که قیمتگذاری و ارزیابی فرش اهمیتش را نشان میدهد. مروری بر قیمت برخی از این فرش های دستباف در بازار نشانگر این است که مشتریان به خاطر بالا رفتن قدرت خریدشان در این نوع فرش ها، به خصوص انواعی که در آن ابریشم به کار نرفته است، استقبال بیشتری از آن نشان می دهند و بازارشان رونق بسیاری دارد.

هریک از تراکمهای فوق از نظر کیفیت و بافت با سایت 1200carpet هم تفاوت دارند. این در حالی است که فرشهای ماشینی در تراکمهای متفاوت و از جنسهای مختلف تولید میشوند. عامریان، کشورهای ژاپن، عمان، عربستان، امارات متحده عربی و کویت را از خریداران فرشهای گران قیمت ایران نام میبرد. در این رابطه سید فخرالدین عامریان، صادرکننده نمونه فرش معتقد است مشکل اصلی در کم رونقی صادرات فرش دستباف ، عدم کارایی دولتی است. بسیاری از کارشناسان تحریم ها را علت اصلی کم رونقی صادرات در چند سال اخیر میدانند، اما این صادر کننده نمونه فرش معتقد است اینکه فکر کنیم اگر تحریم ها برداشته شود، صادرات رونق می یابد، فکری اشتباه است. اما در هنگام خرید فرش کاشان ، باید به یک سری نکات توجه کنید تا بتوانید فرش مناسبی را خریداری نمایید. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید و یا این که قصد خرید تابلو فرش دستبافت دارید و اطلاعاتی در مورد آن ندارید، کیمیک به شما آموزش می دهد تا اطلاعات کاملی در مورد انواع تابلو فرش دستباف به دست آورید و با خیالی آسوده، اقدام به خرید تابلو فرش نمایید.

فرش های ماشینی قیمت های متفاوتی دارند که رابطه ی مستقیمی با کیفیت ، تراکم و مرکز بافت آن دارد و طبیعتا هر چه این مشخصات بیشتر و بهتر باشد قیمت محصول نیز بیشتر خواهد بود اما این تفاوت خیلی زیاد نیست و گاها فرش های ارزان بی کیفیت نیستند چرا که اخیرا تولید کنندگان فرش ماشینی کاشان با راه اندازی خرید آنلاین این امکان را به مشتریان داده اند تا با خرید اینترنتی فرش ماشینی را به قیمت درب کارخانه خریداری کنند و این موضوع دلیل بر بی کیفیتی محصولات مربوطه نیست . در شمارش گرهها باید خیلی دقت کرد، چون اختلاف شمارش حتی یک یا دو گره، نتیجهی محاسبهی کلی را خراب میکند.

محصولاتی که با شانه و تراکم بالا بافته می شوند و طرح ها و نقشه های آن ، برگرفته از نقشه های قالی های دستباف است . برای ما ایرانیان که طی قرنها به داشتن فرش در منازل خود خو گرفته و بالیدهایم، انتخاب این کالای هنری و صنعتی چالشی بزرگ و لذتبخش است که نمیتوانیم از آن به سادگی بگذریم! فرش ماشینی گونهای مصنوعی از قالی است که بر خلاف فرش دستباف توسط ماشین الآت صنعتی بافته میشود. برند معروف و قوی سایت بافت کاشان عرضه کننده زمینه گسترده در عرصه محصولاتی چون فرش تابلوفرش تبدیل عکس به تابلو فرش و فرش پادری پشتی صنعتی و سنتی پشتی سنتی و شاه نشین را داراست و این محصولات را به غایت زیبا و جذاب و با کیفیت عالی به نقاط کشور ارسال میکند و در زمینه صادرات به کشورهای همسایه به علت عمده بودن قیمت کیفیت عالی را برای خود مهیا نموده است فقط با یک تماس با این سایت معتبر می توانید انواع محصولات را سفارش دهید. البته امروزه با توجه به طرحهای گسترده فرش ماشینی، خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان میتواند گزینههای متنوعتری را در اختیار مشتریان قرار دهد.