بانک اطلاعات آموزشی صرافی کوینکس CoinEx ⭐️⭐️⭐️معامله انواع رمزارز -ایران ارز دیجیتال

در این مرحله از آموزش صرافی کوینکس نوبت به واریز میرسد. یکی دیگر از موارد اصلی مورد آموزش نحوه خرید و فروش در صرافی کوینکس است. درست مانند همه صرافیهای دیگر، برای خرید و فروش ارز دیجیتال در سایت کوینکس نیز ابتدا باید ثبتنام کنید. سفارش Spot limit:در این سفارش کاربر برای آنکه از وارد شدن به ضرر در معاملهای که انجام داده است جلوگیری کند علاوه بر حجم و قیمت، باید یک حد ضرر را نیز تعیین کند که اگر قیمت ارز دیجیتال خریداری شده به هر دلیلی از سطح مورد نظر کاهش پیدا کرد، سیستم به طور خودکار برای جلوگیری از ضرر بیشتر سفارش فروش را برای کاربر ثبت کند. سفارش market: در این نوع ثبت سفارش کاربر صرفاً حجم معامله را تعیین میکند و قیمت را سیستم به طور خودکار همان چیزی در نظر میگیرد که در لحظه در بازار جریان دارد.

اولین چیزی که باعث شده ایرانیان به سمت این صرافی هجوم بیاورند، برخورد صرافی کوینکس با تحریم علیه ایران است. صرافی کوینکس مزایای بسیار زیادی برای کاربران خود دارد که در اینجا به آن اشاره میکنم. نکته خیلی مهمی که باید اشاره کنم این است که این صرافی همانند بایننس یک ارز دیجیتال اختصاصی با نام ”CET” دارد که اگر بخواهید خرید و فروش های خود را با این ارز در صرافی کوینکس انجام دهید، از مبلغ کارمزد شما 50 درصد کم می شود و رقم کارمزد شما به 0.05 تبدیل می شود. از مزایای دیگر این صرافی باید به این موارد هم اشاره شود که با تأمین امنیت خریدار و فروشنده و داشتن سرعت بالا و قیمت لحظهای از ارزهای دیجیتال و نیز قیمت مناسب به دلیل وجود رقابت و عدم نگرانی از بابت تحریم، تریدرها و کاربران زیادی از کشورهای مختلف، مخصوصا ایرانی ها را به خود جذب کرده است.

برای معاملات در بازار ارز دیجیتالی از صرافی های بازار ارز دیجیتال نیز کمک دریافت می شود که در ادامه این مطلب به بررسی صرافی کوینکس و احراز هویت در صرافی کوینکس خواهیم پرداخت. در ادامه از کاربر خواسته میشود تا رمز یکبار مصرف را از Google Authenticator دریافت کرده و در کادر مشخص شده وارد کند. سپس ایمیل و رمز عبور خود را وارد کرده و در مرحله ی بعد رمز یکبار مصرف ساخته شده توسط Google Authenticator را وارد نمایید. بدین منظور پس از ورود به حساب کاربری در منوی بالای صفحه کشویی گزینه Assets را باز کرده و روی گزینه Deposit کلیک کند. برای برداشت وجه از منوی کشویی Assets روی گزینه Withdraw باید کلیک شود.

برای جلوگیری از متضرر شدن بهتر است از گزینه Spot برای خرید و فروش ارز دیجیتال استفاده کنید. این صرافی هم دارای قسمت خرید و فروش معمولی و هم خرید و فروش لورج دار(مارجین) و هم خرید و فروش پروپشوال و هم خرید و فروش از صرافی غیرمتمرکز آن یعنی oneswap می باشد. با فعال سازی این گزینه می توانید مشخص کنید چه زمانی از شما کد2مرحله ای گرفته شود( کد دو مرحله ای برای بالا بردن امنیت حسابتان استفاده می شود )،می توانید این درخواست کد را هر دو ساعت، یا هر بار که اقدام می کنید یا اینکه نداشتن کد دو مرحله ای در زمان معاملات تعیین کنید.(گزینه پیشفرض never و نخواستن اطلاعات برای معاملات است)توصیه می کنیم اگر سرمایه زیادی را وارد حساب صرافی می کنید این گزینه را فعال کنید. اگر حساب خود را با ورود دو مرحلهای امنتر نکرده باشید این گام، خود به خود حذف میشود.

سپس یک ایمیل تایید ارسال میشود که در آن اطلاعات آدرس برداشت و همچنین وجه درخواست شده جهت برداشت درج شده است. مجددا وارد صفحه تایید برداشت شده و در صورت مورد قبول واقع شدن صفحه مذکور روی گزینه تایید کلیک میشود تا فرایند ارسال وجه انجام گیرد. اگر اطلاعات مورد قبول کاربر باشد روی گزینه Reconfirm کلیک میکند. در این بخش باید گزینه I promise that the information provided is my own, سایت صرافی کوینکس and there is no pirating of other people’s information را تیک بزنید و سپس گزینه I’m all set for ID Verification را انتخاب کنید. سپس لازم است تا تیک کنار جمله I Promise to be the legitimate owner of these ID documents را فعال کرده و سپس روی گزینه Submit کلیک کند.