ارز دیجیتال یا فارکس؟ تفاوت و شباهت در چیست؟ کدام بهتر است؟ رمزینکس بلاگ رمزینکس بلاگ-بروکر آمارکتس

با این حال، این را نیز باید در نظر داشت که هیچ یک از این ارزها قابل قیاس با تأثیر متوسط ​​دلار بر اقتصاد جهانی نیستند، بنابراین حجم معاملات همچنان نسبتاً پایین است. رویدادهای اصلی بازار که بر این جفت­ارز تاثیر می­گذارد، داده های کلان اقتصادی و پیش بینی های بریتانیا و آلمان است. آنچه شما باید بدانید این است که تجارت فارکس به هیچ وجه یک راه سریع ثروتمند شدن نیست و در ابتدا باید مهارت معامله گری در این بازار را کسب کنید. اگر می خواهید آموزش صفر تا صد فارکس را بطور رایگان داشته باشید، آموزش رایگان چرتکه به خوبی شما را راضی خواهد کرد. براساس نظرسنجی های انجام شده بازار بورس جهانی یا بازار فارکس،بزرگترین بازار مالی در جهان است.

  • این ویژگی باعث شده رمزارزها به یک کانال مناسب برای انجام معاملات بدون نگرانی در مورد شناسایی شدن هویت طرفین تبدیل شود.
  • به عنوان مثال، مظنه برای EUR/USD ممکن است به‌این شکل باشد.
  • در ضمن شما وقتی بخواهید سبک معاملاتی خودتون رو درست کنید تنها به دو یا سه اندیکاتور نیاز دارید که سود کنید.
  • بازار فارکس به عنوان یکی از معتبرترین و با سابقه ترین بازارهای مالی شناخته می شود که سالیان زیادی فعال بوده و کشورها از این بازار برای اهداف مختلفی استفاده می کنند.
  • با ورود به این سایت می‌توانید یک پکیج کامل برای آموزش بورس فارکس در اختیار داشته باشید.
تفاوت CFD‌ و فارکس را می‌توان در موارد مختلفی مثل نوع بازار، قیمت و کارمزد معاملات بررسی کرد. به همین خاطر برای این که تفاوت بین این دو نوع معامله را نشان بدهند، معاملات اسپات تمدید شونده را به عنوان معاملات CFD فارکس در نظر گرفتند. با این وجود انجام معاملات CFD در آمریکا غیرقانونی است و به همین خاطر به این گونه معاملات، معاملات خرده فروشی فارکس گفته می‌شود. با این حساب قرار نیست کسی ارزها را به صورت فیزیکی جا به جا کند. البته باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که قراردادهای اسپات در بازار خرده فروشی از نوع قراردادهای اهرم دار هستند.

ارز دیجیتال یا فارکس؟ تفاوت و شباهت در چیست؟ کدام بهتر است؟ رمزینکس بلاگ رمزینکس بلاگ-بروکر آمارکتس

افتتاح حساب در فارکس یکی از موضوع های مهمی است که باید بهش دقت کنید چرا؟! چون زمانی که دارید آموزش ها رو میبینید به مشکل نخورید و اصولی ثبت نام کنید تا اکانتتون بسته نشه و اذیتتون نکنه. توی همه بروکر ها تقریبا طریقه ثبت نام یکیه و زیاد فرق ندارد که شما رو گیج کنند. بعضی از بروکر های معتبر هستند که از شما پاسپورت یا شناسنامه و یا تاییدیه محل سکونت میخوان که باید حتما عکس از اینا تهیه کنید و براشون بفرستید.

البته توجه داشته باشید که دانش و مهارت کافی جهت مدیریت حساب خود را دارید یا خیر، چرا که در غیر این صورت قطعا متحمل زیان خواهید شد. در سال‌های اخیر برخی از صاحب نظران به جهت کاهش ریسک تحلیل، اقدام به بررسی هر دو بعد تکنیکال و بنیادی بازار می‌نمایند. به اعتقاد آن‌ها در این روش با بررسی همه جوانب، خطای پیش بینی‌ها تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

سفارش بر اساس قیمت تعیین شده یا سفارش معلق یا Pending Order:

ضمن اینکه تحلیل‌گر فاندمنتال معمولاً زمان خاصی را برای تحلیل خود متصور نیست ولی تحلیل‌گر تکنیکال برای زمان ورود و خروج به معامله خود برنامه دارد. البته در هر دو روش تکنیکال و فاندمنتال، معامله گران بسیار موفق داریم و ما نمی‌خواهم در این مقاله یک روش را خوب یا بد بدانیم. ولی در این صفحه تحلیل‌ها کلاً بر پایه تکنیکال و کوتاه‌مدت است. اگر می‌خواهید از میان ارزهای مجازی یا ارزهای موجود در فارکس یکی را برای معامله کردن انتخاب کنید این به نیاز شما بستگی دارد. باید ساعات فعالیت بازار، نوسانات، نقدینگی، جفت‌ها و غیره را در نظر بگیرید. اگرچه هر دو ارز هستند اما رمزارزها به‌صورت دیجیتال هستند و ارزهای موجود در فارکس توسط دولت‌ها منتشر و تنظیم می‌شود.

معاملات آپشن در فارکس (FX Options)