آسانسور پله برقی آسانسور پکیج فروش آسانسور بازرگانی قطعات آسانسور آتیس شرکت آسانسور

فرقی که بین راه پله معمولی با پله برقی در ساختمان وجود دارد، سرعت جابجایی و رفاه و آسایش افراد است که می توانند بدون فعالیت جسمانی در طبقات جابجا شوند. پله برقی برای سرعت دادن به جابجایی افراد در بین طبقات ساختمان در کمال آرامش و بدون فوت وقت طراحی و تولید شده است. پله برقی ها می توانند به گونه ای برنامه ریزی شوند که در مراکز بزرگی همچون متروهای عظیم که از چندین پله برقی استفاده می گردد، به عنوان راهنمای ورود و خروج در مسیر های منظم قرار بگیرند و به گونه ای چیدمان گردند، که افراد بدون معطلی، مکان مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند. نسبت به آسانسور فوت وقت ندارد و به صورت مستمر در حال جابجایی افراد است. از مزایای دیگر پله برقی می توان به این مورد که ظرفیت محدودی را همانند کابین آسانسور ندارد، اشاره کرد.

راه اندازی مجدد آسانسور آموزش مرحله به مرحله ریست کردن

همانگونه که از نام آن پیداست، بر روی نرده های کناری پله برقی ها یک دستگیره نصب می گردد که برای حفظ تعادل افرادی که از پله برقی استفاده می آن را چک کنید کنند می باشد. از مهمترین قسمت های یک سیستم پله برقی در واقع قسمت استپ آن است، به پلکان موجود بر روی پله برقی استپ می گویند. در طراحی پله برقی های جدید، معمولا از حسگرها و سنسورهایی استفاده می گردد که در زمان استفاده نشدن از آنها کار نکند، از این طریق در مصرف انرژی صرفه جویی می شود. طراحی پله برقی باید متناسب با استحکام مکان مورد نظر و سازه باشد. پله برقی ها به طور مداوم در حرکت هستند و به طور پیوسته در حال مصرف انرژی می باشند اما آسانسورها فقط در زمان کار انرژی مصرف می کنند.

  • به صفحاتی که در دو طرف استپ ها یا همان پلکان پله برقی قرار می گیرد اسکرت می گویند.
  • روی پیاده روهای شیبدار با عرض ۱۰۰۰ میلیمتر دو نفر می توانند به راحتی بایستند.
  • در این حالت، ابتدای وارد شدن مسافر و خارج شدن افراد از پله برقی، یکسری تجهیزاتی وجود دارد که به آن شانه می گویند و آنجایی که این تجهیزات در آن نصب می گردد کامپیلیت می نامند.
  • همچنی ممکن است یک خط نشانگر زرد رنگ جهت مشخص کردن لبه های پله اضافه گردد.لبه های دیواره و کف پله بصورت عاجدار تعبیه شده که این عاجها بگونه ای قرار میگیرد تا با عاجهای صفحه شانه ای در بالا و پائین پلتفرم جفت شود.
آسانسور پله برقی آسانسور پکیج فروش آسانسور بازرگانی قطعات آسانسور آتیس شرکت آسانسور

قیمت پله‌‌‌‌های برقی نسبت به ارتفاع کف تا کف جابجایی تعیین می‌گردد. شرکت صنایع مهندسی هیدروفرکو در سال های اخیر موفق به اخذ نمایندگی از معتبرترین برند های اروپایی شده و قطعات مهم و کاربردی در سیستم های آسانسور از قبیل پاوریونیت، شیر برقی، پمپ و… را به صورت مستقیم از اروپا تامین می نماید. شرکت صنایع مهندسی هیدروفرکو آماده همکاری با تمامی شرکت ها و متخصصان صنعت آسانسور در سراسر کشور بوده و در سال های اخیر نیز توفیق همکاری با بسیاری از شرکت های داخلی و خارجی را داشته است. مهندس فرخی از مدیران ارشد شرکت صنایع مهندسی هیدروفرکو یکی از باتجربه ترین فعالان صنعت آسانسور بوده که به عنوان اولین تولید کننده جک های سه و چهار استیج در ایران شناخته می شود. با تولید انواع جک های سه و چهار استیج توسط شرکت صنایع مهندسی هیدروفرکو دیگر نیازی به واردات آن ها از کشور های خارجی و خروج ارز از کشور نمی باشد و حتی می توان این محصولات ساخت داخل را به کشور های خاورمیانه نیز صادر نمود. شرکت بهران آسانبر با استفاده از تکنولوژی های مدرن مانند ماشین های cnc برای ساخت موتور آسانسور بهره گرفته است و برای افزایش بهبود کیفیت محصولات روز به روز تلاشش را بیشتر کرده تا موتوری مانند موتور آسانسور بهران طوری طراحی کند که سازگار با آب و هوای مناطق مختلف کشور باشد.

محصولات و خدمات شرکت هیدروفرکو

اشتباهات و سوءتفاهم های زیادی در مورد آسانسورها وجود دارد دلیل این اشتباهات آن است که اکثر قطعات آسانسور از دید عموم پنهان است و در نتیجه آن مسافرین در مورد آسانسور تصورات اشتباه می نمایند. کف و دیواره های چاهک باید از مواد نسوز و با دوامی ساخته‌ شوند كه‌ عامل‌ ایجاد گرد و غبار نباشند. لذا پیش از انجام فرایند بازرسی ، باید بازرس سوابق بازرسی پیشین را در صورت وجود پیگیری نماید. (مراحل بازرسی یک آسانسور از ابتدا تا انتها توسط یک شرکت بازرسی انجام می پذیرد).

پلکان پله های برقی در سه سایز مختلف 60،80،100 سانتی متر طراحی و تولید می گردد. پله برقی که در فضاهای نیمه بسته اماکنی مانند پل های عابر پیاده نصب و راه اندازی می گردد که به آنها semi out door نیز گفته می شود. پله برقی که در محیط بیرون و در فضای باز نصب و راه اندازی می گردند که به آن out door نیز اطلاق می شود.

نظرات کاربران